Umiestnenie WI-FI routera je dôležité pre kvalitný prenos signálu. Odporúčame router umiestniť v miestnosti, kde je najviac pripájaných zariadení, prípadne tam trávite najviac času. Prejdite si základné odporúčania, kde je WI-FI router pre pripojenie do internetovej siete ideálne umiestniť.

Umiestnenie WI-FI routera

Pri výbere umiestnenia zariadenia uprednostnite miestnosť, v ktorej sa bude na sieť pripájať najviac zariadení. Umiestnite ho tak, aby ste ho videli z miesta, kde sa pripájate na internet. Ideálne celkové umiestnenie je v strede domu, alebo bytu, ideálne do výšky 1,5 m od podlahy.

kinet router huawei

Kde router NEPATRÍ?

 

1. Nábytok a dekorácie

Nikdy router neumiestňujte do skríň, alebo za nábytok a kvetiny. Všetky predmety, ktoré bránia v prenose signálu znižujú intenzitu prenosu signálu v priestore. Rovnako tak nie je vhodné router umiestniť do rohu miestnosti.

 

2. Iné elektronické zariadenia

WI-FI router nie je vhodné umiestňovať za TV prijímač, ani blízko väčšieho počtu elektrických zariadení, v dôsledku rušenia signálu. Rovnako tak nie je vhodné miesto ani v blízkosti mikrovlnnej rúry, ktorá ruší signál.

 

3. Odrazové plochy

Veľké kovové plochy a zrkadlá odražajú WI-FI signál. Rovnako tak akvárium môže prekážať v prenose signálu, pretože voda výrazne pohlcuje WI-FI signál.

UMIEstNENIE WIFI ROUTERA

 

Meranie signálu internetového pripojenia

 

Potrebujete vo Vašej domácnosti silnejší signál, prípadne máte viac poschodí a chcete zabezpečiť stabilnejšie pokrytie?

 

Využite našu službu premerania siete a využite technológiu MESH siete, vďaka ktorej dokážeme rozšíriť vysokokvalitný signál do celého priestoru pripojeného cez ethernet kábel. Prípadne vieme použiť wi-fi opakovač, ktorý je vhodné umiestniť do stredu vzdialenosti medzi jestvujúcim routerom a pokrývaným miestom.

 

umiestnenie router 3

 

 

Objednajte si našu službu premeranie internetového signálu a pomôžeme Vám vyskladať ideálne riešenie infraštruktúry internetovej siete vo Vašom dome, byte, či firemnom priestore.