Optické pripojenie v obci Stráňavy sa nám podarilo dokončiť začiatkom roka 2024. Po úspešnom otestovaní siete sme spustili PRIPÁJANIE do našej optickej siete a tak sa občania obce Stráňavy môžu tešiť na vysokorýchlostný optický internet v dostupnej cene a bezkonkurenčnej rýchlosti.

 

História obce a krátka špecifikácia

Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1356 s názvom ZTRANY. Od tohto času obec prešla rôznymi premenovaniami až k aktuálne známemú názvu Stráňavy. Obec Stráňavy sa rozprestiera pod vrchom POLOM, ktorý je aktívnym ťažobným priestorom.

Obec je plne technicky vybavená. Má vlastný vodovod, plyn, kanalizáciu s čističkou odpadových vôd, sekundárnu sieť s verejným osvetlením, miestne telefónne rozvody a aktuálne aj optický internet a digitálnu televíziu od spoločnosti kinet s.r.o.

Veľa pozornosti venuje obec cestovnému ruchu. Vďaka termálnemu kúpalisku, lyžiarskemu vleku a turistickým možnostiam v krásnej prírode sú Stráňavy zaujímavé pre turistov po celý rok.

Obrázok WhatsApp 2024-03-25 o 12.33.07_8cab95ed

 

Aké sú dostupné internetové služby v obci Stráňavy?

 

V obci Stráňavy poskytujeme optický internet v 3 rýchlostiach – 100, 400 a 800 Mbit/s – pre overenie pripojiteľnosti Vašej adresy, môžete využiť jednoduchý formulár na našej web stránke – https://www.kinet.sk/ , kde stačí ak zadáte svoju presnú adresu a následne získate možnosti pripojenia a dostupných služieb.

Okrem optického internetu v obci Stráňavy poskytujeme aj digitálnu televíziu. Výhodou našej televízie sú bezplatný archív, viac ako 60 programov už v základnom balíčku a hlavne ZVÝHODNENÁ cena k nášmu optickému internetu.

 

Ako postupovať pri objednávke služieb?

Objednávku môžete urobiť viacerými spôsobmi.

  1. WEBOVÝ FORMULÁR

    Najednoduchší a najrýchlejší spôsob objednávky je prostredníctvom objednávkového formuláru na našom webe. Stačí ak si kliknete na našu stránku www.kinet.sk a preveríte svoju adresu v našom online formulári.

overit dostuponost internetu kinet

2. OBJEDNÁVKA EMAILOM KINET@KINET.SK

 

Ak je pre Vás pohodlnejšie poslať objednávku formou emailu, tak napíšte na náš email kinet@kinet.sk. Prosím do emailu pridajte – Presnú adresu, kde chcete optickú prípojku realizovať, Vaše meno a priezvisko, Váš telefonický kontakt a aj email. 

 

3. TELEFONICKÁ OBJEDNÁVKA 046/ 546 40 20

 

Telefonická objednávka je možná v pracovnom čase – pondelok až piatok od 8:00 – 11:00 a 12:00 – 16:00 hod

 

Ako sa realizuje optická domová pripojka?

Realizácia pripojenia Vášho domu do optickej siete kinet je možné realizovať dvoma hlavnými spôsobmi. Prvý spôsob je pripojenie vzduchom, kedy je potrebné zhodnotiť vzdialenosť najbližšieho elektrického stĺpu k Vášmu domu, alebo budove, ktorá má byť pripojená k optickému internetu. Druhá možnosť pripojenia je zemou. Zemná optická prípojka však vyžaduje vopred prevedené zemné práce v podobe – zemného výkopu so zakopanou chráničkou, vyvedenou k najbližšiemu elektrickému stĺpu.

Celý postup ako prebieha pripojenie do našej siete nájdete v tomto článku: https://www.kinet.sk/opticka-domova-pripojka-zemou-a-vzduchom/

 

Najvýhodnejší spôsob objednávky je rozhodne prostredníctvom nášho webového formuláru, nakoľko samostatne overíte svoju adresu a vytvoríte celú objednávku. Na základe online objednávky automaticky dostanete prihlasovacie údaje do nášho klientského portálu a máte možnosť prezerať si Vaše služby.
Výhody a používanie nášho portálu nájdete aj v našom článku: https://www.kinet.sk/klientsky-portal-kinet/

 

Ďakujeme a tešíme sa na Vás v našej sieti kinet.