V mesiaci apríl sa do portfólia našich obcí pripojených k optickému internetu pridala aj obec Horná Štubňa. Tejto lokalite sa veľmi tešíme, pretože nám otvára príležitosť budovať našu sieť v oblasti Turca a priniesť tak optický internet do ďalších domácností.

 

Krátky opis obce

Obec Horná Štubňa sa nachádza v južnej časti Turčianskej kotliny, pod Kremnickými vrchmi, vo výške 630 m nad morom. Nad obcou sa výši 968 m vysoký vrch Špičiak (Ostrý vrch, Spitzenberg). Pozdĺž obce preteká potok Na vode, Mlynský náhon. 

Obec má v súčasnosti 1630 obyvateľov. Pracovnú príležitosť občanom poskytuje v obci KMS Systémy a niekoľko súkromných podnikateľov, ostatní majú založenú živnosť, alebo dochádzajú za prácou mimo obce.  Výkonným orgánom obecného zastupiteľstva a starostu je obecný úrad. Ten sídli v pôvodnej, na tento účel postavenej budove v roku 1931. Okrem kancelárií obecného úradu je tu pekná obradná miestnosť a ordinácie lekárky pre dospelých a detského lekára.

 

Internetová infraštruktúra obce Horňa Štubňa

V obci Horná Štubňa je dostupný internet od lokálneho poskytovateľa. Vzhľadom na to, že v obci bola vybudovaná optická infraštruktúra, občania postupne preklápajú svoje staré služby k nám a prechádzajú na vysokorýchlostný optický internet. Rozdiel medzi pôvodnou a novou sieťou je hlavne v kvalite a stabilite siete. Optický internet je vysokorýchlostný, takže nedochádza k výpadkom a stratám signálu. Cena služby je porovnateľňá a rýchlosť aj kvalita je násobne vyššia.

 

V obci Horná Štubňa poskytujeme optický internet v 3 rýchlostiach – pre overenie pripojiteľnosti Vašej adresy, môžete využiť jednoduchý formulár na našej web stránke – https://www.kinet.sk/ , kde stačí ak zadáte svoju presnú adresu a následne získate možnosti pripojenia a dostupných služieb.

Okrem optického internetu v obci Horná Štubňa poskytujeme aj digitálnu televíziu. Výhodou našej televízie sú bezplatný archív, viac ako 60 programov už v základnom balíčku a hlavne ZVÝHODNENÁ cena k nášmu optickému internetu.

OPTICKY INTERNET STUBNA

 

Ako postupovať pri objednávke služieb?

Objednávku môžete urobiť viacerými spôsobmi.

1.WEBOVÝ FORMULÁR

Najednoduchší a najrýchlejší spôsob objednávky je prostredníctvom objednávkového formuláru na našom webe. Stačí ak si kliknete na našu stránku www.kinet.sk a preveríte svoju adresu v našom online formulári.

2. OBJEDNÁVKA EMAILOM KINET@KINET.SK

 

Ak je pre Vás pohodlnejšie poslať objednávku formou emailu, tak napíšte na náš email kinet@kinet.sk. Prosím do emailu pridajte – Presnú adresu, kde chcete optickú prípojku realizovať, Vaše meno a priezvisko, Váš telefonický kontakt a aj email.

 

3. TELEFONICKÁ OBJEDNÁVKA 046/ 546 40 20

 

Telefonická objednávka je možná v pracovnom čase – pondelok až piatok od 8:00 – 11:00 a 12:00 – 16:00 hod.

 

Ako sa realizuje optická domová prípojka?

Realizácia pripojenia Vášho domu do optickej siete kinet je možné realizovať dvoma hlavnými spôsobmi.

 

Optická prípojka vzduchom

Prvý spôsob je pripojenie vzduchom, kedy je potrebné zhodnotiť vzdialenosť najbližšieho elektrického stĺpu k Vášmu domu, alebo budove, ktorá má byť pripojená k optickému internetu.

 

Optická prípojka zemou

Druhá možnosť pripojenia je zemou. Zemná optická prípojka však vyžaduje vopred prevedené zemné práce v podobe – zemného výkopu so zakopanou chráničkou, vyvedenou k najbližšiemu elektrickému stĺpu.

Celý postup ako prebieha pripojenie do našej siete nájdete v tomto článku: https://www.kinet.sk/opticka-domova-pripojka-zemou-a-vzduchom/

 

Najvýhodnejší spôsob objednávky je rozhodne prostredníctvom nášho webového formuláru, nakoľko samostatne overíte svoju adresu a vytvoríte celú objednávku. Na základe online objednávky automaticky dostanete prihlasovacie údaje do nášho klientského portálu a máte možnosť prezerať si Vaše služby.

Výhody a používanie nášho portálu nájdete aj v našom článku: https://www.kinet.sk/klientsky-portal-kinet/

 

Ďakujeme a tešíme sa na Vás v našej sieti kinet.