Keď sa obzrieme, tak je to až neskutočné, čo všetko sme stihli za jeden rok. Rok 2023 bol pre nás prelomový, nielen kvôli množstvu interných zmien, ktoré optimalizujú naše procesy, ale aj kvôli sťahovaniu našej pobočky na novú adresu a s tým spojené množstvo noviniek, ktoré ovplyvnili celé naše fungovanie. Okrem toho sme samozrejme pokračovali v našej práci a budovali optické siete v nových obciach. Aký je prehľad nášho minulého roku?

 

Jar sa niesla v duchu servisov a stabilizácie siete

Začiatkom roku sme sa pustili do postupného preklápania starých služieb akými sú napr. WIFI služby a služby káblovej televízie. Keďže ide o staré služby ich servis je náročný nielen časovo, ale aj finančne. Prevádzka týychto starých služieb je často technicky obtiažna  atak sme sa rozhodli postupne tieto staršie služby nahrádzať novými. V našich obciach postupne budujeme vysokorýchlostný optický internet, ktorý poskytuje najvyššiu možnú internetovú rýychlosť, ale zároveň je to stabilná a spoľahlivá sieť, ktorá vďaka najnovším technológiám umožňuje prevádzkovať vysokorýchlostné optické pripojenie, ale aj pripojenie k digitálnej televízí. Vďaka inovácií našej siete sme tak postupne mali možnosť preklopiť staré služby na optický internet a často kazovú káblovú tv nahradiť digitálnou TV, ktorá okrem bezplatného archívu ponúka viac ako 60 programov už v základnom balíčku.

kam poruba

 

Počas leta sme sa venovali hlavne výstavbe a príprave nových návodov a príručiek k našim produktom a službám

Leto je pre nás kľúčové halvne vo výstavbe. Keďže okrem poskytovania služieb sa venujeme aj jej tvorbe od základu, leto je hlavné obdobie, v ktorom naši kolegovia vo výstavbe reálne budujú optické siete. Na základe množstva spracovaných projektových dokuentácií, ktoré pripravuje naše oddelenie projekcie a výstavby tak v letnom období budujeme líniové stavby optických sietí. V roku 2023 sa nám podarilo pripojiť AŽ 23 NOVÝCH OBCÍ A MIEST.

KINET VÝSTAVBA 2023 V ČISLACH:

141 km optických sietí

23 obcí a miest pripojených k optickému internetu

Takmer 3000 pripojených domácností

 

Na jeseň nás čakalo sťahovanie na Vápenickú v Prievidzi

 

Dlho plánované sťahovanie sa stalo realitou. Pred koncom roka sme menili adresu a rušili pobočku v OC Korzo. Vzhľadom na fakt, že nás je každým rokom v tíme viac, sme si uvedomili, že priestory v Diviakoch nad Nitricou sú nám už primalé a tak sme sa rozhodli zjednotiť naše pobočky do jednej vynovenej budovy, ktorá nám priniesla zjednotenie skladu a zároveň nám umožnila prepojiť našu administratívu so všetkými oddeleniami. Aj keď to bol techicky náročný krok, vnímame to ako skvelé rozhodnutie, ktoré nás nebude obmedzovať v raste. Pre našich zákazníkov máme pred budovou na Vápenickej ulici vyhradené prakovacie miesta a zároveň máte u nás na pobočke väčší interiérový priestor. 

 

Sme k Vám bližšie aj ONLINE

 

V minulom roku sme okrem sťahovania urobili aj ONLINE ZMENY. Máme novú web stránku, ktorá Vám poskytuje väčšie množstvo informácií nielen o produktoch a službách, ale aj o nás a našej práci. Automatizovali sme veľké množstvo procesov od objednávky až po správu služieb, takže si aktuálne môžete všetky Vaše služby a produkty kedykoľvek prezerať na našom klientskom portále, ktorý okrem prehľadov produktov a služieb možňuje aj možnosť platby. Veríme, že sa potešíte všetkým novinkám, ktorými Vám chceme ušetriť peniaze, aj čas.

 

Návody a nové články pre jednoduchšie a samostatnejšie fungovanie našich služieb

 

Nová web stránka nám umožnila pripravovať pre Vás podrobnejšie informácie k našícm službám a byť Vám tak nápomocní, či už pri bežnom používaní našich zariadení, alebo pri prípadnej inštalácií nových modulov a pod. Pripravili sme teda pre Vás sériu článkov na rôzne témy:

Ako merať rýchlosť pripojenia
Návod na aktiváciu internetu
Kde umiestniť WIFI router?
A množstvo iných, ktoré nájdete v našom blogu.

Okrem článkov sme však pripravili aj sériu video návodov, ktoré nájdete na našom youtube profile: https://www.youtube.com/@KinetNetwork

Návody na vytvorenie účtu pre TV2GO a inštaláciu aplikácie do Vášho TV zariadenia.

 

Tešíme sa, že ste s nami a je nás už 14000

 

Vďaka Vám môžeme koniec roka rekapitulovať ako úspešný. A máme možnosť robiť to, čo nás baví. Ďakujeme za Vašu priazeň a tešíme sa náš spoločný rok 2024.